login   hasło    
     
Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Spotkania singli Promocje Rynek portali dla singli
Jesteś tutaj: RaportKupidyna.pl Aktualności Rynek portali dla singli
Wyszukiwarka
Szukam
kobietymężczyzny
Wiek
od:do:
wyszukiwanie zaawansowane
Ostatnie komentarze
Plusem na pewno jest liczba użytkowników. Chyba jest to najpopularniejszy portal. Wydaje mi się, że jak ktoś chce znaleźć kogoś w internecie, to pierwsze co, myśli o sympatii i tam zakłada konto. Jednak moim zdaniem jest to trochę mylne… Ja wychodzę z założenia, że jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Może zbyt mocno powiedziane, ale ja wolę portale sprofilowane na węższe grupy osób. W sensie, jak ktoś szuka poważnego związku, ma portal matrymonialny, jak ktoś szuka kogoś równie wierzącego, ma portal katolicki, ktoś szuka seksu, ma portal erotyczny. A sympatia moim zdaniem łączy wszystkich, jest tak dużo ludzi, że na każdego można trafić, trudno znaleźć tego, kogo się szuka. To moim zdaniem jest trochę minus. Na mydwoje może też jest dużo osób (choć nie tak dużo jak na sympatii), ale przynajmniej można tam szukać tego, kto do nas pasuje, są punkty dopasowania i można po tym szukać, czyli im więcej tych punktów, tym większe prawdopodobieństwo, że się dogadamy. Poza tym portal matrymonialny jest dla osób szukających poważnego związku, czyli wiadomo czego można się spodziewać po osobach, które tam są. Nie wiem, nie przeczę, że sympatia jest dobra, na pewno jest popularna, ale jak dla mnie ważniejsza jest jakość, dlatego jestem na mydwoje i raczej nie zamierzam tego zmieniać...
walinda 2016-05-10 18:43:14
Od dwóch miesięcy jestem na tym portalu i biorąc pod uwagę moje doświadczenie z innymi portalami, uważam, że jest to jeden z lepszych portali na rynku, jeśli nie najlepszy. Nie spotkałam się jeszcze z tak odpowiedzialnym podejściem moderatorów, którzy autentycznie pilnują porządku na tym portalu. Na każdą moją wiadomość odpowiadają bardzo szybko, merytorycznie, jak usuwają konto kogoś, z kim rozmawiałam, informują mnie o tym, informują z jakiego powodu usunęli konto i ostrzegają, żebym nie komunikowała się z nim poza portalem, bo facet jest podejrzany. Na żadnym innym portalu czegoś takiego nie spotkałam. Zawsze raczej zdana byłam tylko na siebie, moderacja na innych portalach raczej nie istnieje, kontaktu telefonicznego z reguły nie ma, a na wiadomości nie odpisują. To mnie najbardziej zaskoczyło na tym portalu.

Ale inne rzeczy też są na bardzo wysokim poziomie, jak test dopasowania, czy certyfikat wiarygodności. Jak ktoś zastanawia się na miejscem, gdzie można znaleźć kogoś, z kim można stworzyć związek, to jak najbardziej polecam ten portal.
bloczek 2016-05-05 19:39:05
Obsługa, nawigacja i szata graficzna bez zarzutu. Brakuje aktualnych i "wartościowych" ofert (ogromna ilość martwych lub niewypełnionych profili, które logowały się miesiące albo i lata temu). Jakaś moderacja zawartości i przedłożenie jakości nad ilość by nie zaszkodziły. Poza tym przy "normalnym" abonamencie brak możliwości korespondowania z osobami bez premium ("oczek" i innych tego typu dupereli nie liczę, ponieważ to wg mnie prowadzi donikąd, rozdawania wszystkim swojego maila w pierwszej wiadomości też nie uznaję). A to trochę kiepsko, zwłaszcza, że abonament super tani nie jest. Ogólnie jestem na nie i żałuję wydanych pieniążków :<
ellute 2015-06-12 16:35:43
Bardzo dobry serwis, z ich Klubu korzystałam niedawno, wybrałam poradę psychologa i bardzo mi pomógł.
Poza tym uważam, że to chyba najpoważniejszy portal tego typu.
Chroni użytkowników. Wczoraj dostałam ostrzeżenie przed jakims oszustem, wiec uważam, że to naprawdę rzadkośc w tej branży.
Vercia 2015-05-18 12:30:22
Swatka to fajne miejsce, tylko dla ludzi mądrych, a nie takich powalonych jak niektórzy. Jakie wyłudzanie pieniędzy, bzdura, chcesz to kupujesz premium, nie chcesz nie kupujesz, nikt cię nie zmusza do niczego, to twój wybór, a nie żadne wyłudzanie. Kolega niżej tak pisze, jakby ktoś go zmuszał do czegoś. Po drugie ktoś napisał, że jak kupił premium to już nikt do niego nie pisze, a ciekawe czemu. Dużo jest takich imbecyli, nie dają zdjęcia, nie wiadomo kim są, w opisie pusto, i pisze do kobiety 15 lat młodszej wiadomośc typu ,,to mój nr tel zadzwoń,, i liczy, że jak sto takich wiadomości napisze, to kobiety będą dzwonić dniem i nocą, albo pisać do niego nie wiadomo o czym.Trzeba najpierw pomyśleć. Desperaci którzy nikogo nie poznali właśnie piszą takie negatywne opinie. Człowiek mądry nigdy nie pisałby takich bzdur
stasiak 2015-01-30 15:49:25

Rynek portali dla singli

Randki przez Internet – to pojęcie staje się coraz popularniejsze, internauci bardzo często dyskutują na ten temat na różnych forach, wymieniając się opiniami na temat tego trendu, jak również udzielając sobie wzajemnie wskazówek jak to robić, z jakich portali korzystać i czego się wystrzegać.

Randkowanie przez Internet
Randkowanie przez Internet

Jednak co tak naprawdę oznacza pojęcie „randkowanie przez Internet”? Jest to ogólny trend, który wiąże się z coraz szybszym rozwojem Internetu, a polega na poznawaniu nowych osób wykorzystując wirtualny świat i umawianiu się na spotkania w tzw. „realu”. Wykorzystywane w tym celu są zarówno fora, czaty i portale społecznościowe, jak również tworzone w tym celu, portale randkowe. W artykule zajmiemy się tą ostatnią grupą, która dynamicznie się rozwija.

Portale randkowe są stosunkowo nowym trendem w Internecie, który w ostatnich latach przeżywa swój renesans. Z początku internauci podchodzili do tego z pewnym dystansem, jednak z biegiem czasu zaczęli się do nich przekonywać. Obecnie korzysta z nich ok. 4 mln Polaków, są to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mimo wciąż gorących dyskusji na forach na temat sensu korzystania z portali randkowych i ich skuteczności, pojawiają się coraz to nowe serwisy dla singli.

Głównymi graczami na tym rynku są portale tworzące tzw. „wielką piątkę”. Są to: Sympatia.pl, e – Darling.pl, MyDwoje.pl, be2.pl oraz Dopasowani.pl. Korzysta z nich ponad 80% osób, które posiadają konta na serwisach dla singli. Porównywarka tego typu portali, jaką jest Raport Kupidyna, dzieli portale na wiele różnych kategorii. Przynależność danego portalu do kategorii wiąże się z grupą docelową, do jakiej jest on kierowany, z jego usługami, a także ideą. Najpopularniejszymi kategoriami są portale matrymonialne (skierowane do osób szukających poważnego związku i posiadające testy osobowości), randkowe (dla ludzi szukających wielu nowych znajomości, które być może przerodzą się w długotrwały związek w przyszłości) oraz erotyczne (skierowane do internautów poszukujących partnera seksualnego, umożliwiające umieszczanie zdjęć pornograficznych i zamieszczania ogłoszeń seksualnych). Pozostałe kategorie ukierunkowane są na bardziej szczegółowo wyselekcjonowane grupy osób, są to np. portale dla osób niepełnosprawnych, dla Polaków mieszkających za granicą czy dla katolików.

Raport Kupidyna prowadzi swoje rankingi portali dla singli, w których ocenia liczbę usług oferowanych przez portale dla swoich użytkowników, liczbę oraz jakość ofert zamieszczanych na portalu, cennik, kontakt z Biurem Obsługi Klienta, bezpieczeństwo oraz anonimowość zapewniane przez portal oraz jego stronę internetową. Spośród „wielkiej piątki” jedynie portal matrymonialny be2.pl nie znalazł się na podium w swojej kategorii, zajmując odległe 8. miejsce. Pozostałe serwisy z tej grupy zajęły pierwsze trzy miejsca w kategorii portali matrymonialnych (MyDwoje.pl na czele, na drugim miejscu Dopasowani.pl, a na trzecim miejscu e – Darling.pl) . Wśród portali randkowych bezkonkurencyjna okazało się Sympatia.pl, natomiast najlepszym portalem erotycznym, według rankingu Raportu Kupidyna, okazało się Erodate.pl.

Jednak widać szybki wzrost konkurencji na tym rynku. W kwietniu, kiedy Raport Kupidyna udostępnił swój pierwszy ranking, wśród portali prezentujących wysoki poziom, które zostały wyselekcjonowane do oceny, było 48 portali. Sześć miesięcy później, gdy została opublikowana trzecia edycja rankingu, wzięło w nim udział już 61 portali, czyli można stwierdzić, że w ciągu pół roku na rynku zaistniało 13 nowych portali należących do różnych kategorii.

Nie pozostaje nam nic innego jak na bieżąco śledzić w jakim tempie rosnąć będzie rynek portali randkowych i czy w pewnym momencie pojawi się w końcu efekt nasycenia rynku?    

Analiza przeprowadzona przez Zespół Raportu Kupidyna 1.10.2011 

2018 © Partner Network Sp. z o.o.; Wszelkie prawa zastrzeżone drukuj
Serwis RaportKupidyna.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij