login   hasło    
     
Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Poszukiwania miłości Bezpieczne randki Błędy na randkach Oszustwa internetowe Randki z internetu
Jesteś tutaj: RaportKupidyna.pl Czytelnia Oszustwa internetowe Oszuści matrymonialni
Wyszukiwarka
Szukam
kobietymężczyzny
Wiek
od:do:
wyszukiwanie zaawansowane
Ostatnie komentarze
Plusem na pewno jest liczba użytkowników. Chyba jest to najpopularniejszy portal. Wydaje mi się, że jak ktoś chce znaleźć kogoś w internecie, to pierwsze co, myśli o sympatii i tam zakłada konto. Jednak moim zdaniem jest to trochę mylne… Ja wychodzę z założenia, że jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Może zbyt mocno powiedziane, ale ja wolę portale sprofilowane na węższe grupy osób. W sensie, jak ktoś szuka poważnego związku, ma portal matrymonialny, jak ktoś szuka kogoś równie wierzącego, ma portal katolicki, ktoś szuka seksu, ma portal erotyczny. A sympatia moim zdaniem łączy wszystkich, jest tak dużo ludzi, że na każdego można trafić, trudno znaleźć tego, kogo się szuka. To moim zdaniem jest trochę minus. Na mydwoje może też jest dużo osób (choć nie tak dużo jak na sympatii), ale przynajmniej można tam szukać tego, kto do nas pasuje, są punkty dopasowania i można po tym szukać, czyli im więcej tych punktów, tym większe prawdopodobieństwo, że się dogadamy. Poza tym portal matrymonialny jest dla osób szukających poważnego związku, czyli wiadomo czego można się spodziewać po osobach, które tam są. Nie wiem, nie przeczę, że sympatia jest dobra, na pewno jest popularna, ale jak dla mnie ważniejsza jest jakość, dlatego jestem na mydwoje i raczej nie zamierzam tego zmieniać...
walinda 2016-05-10 18:43:14
Od dwóch miesięcy jestem na tym portalu i biorąc pod uwagę moje doświadczenie z innymi portalami, uważam, że jest to jeden z lepszych portali na rynku, jeśli nie najlepszy. Nie spotkałam się jeszcze z tak odpowiedzialnym podejściem moderatorów, którzy autentycznie pilnują porządku na tym portalu. Na każdą moją wiadomość odpowiadają bardzo szybko, merytorycznie, jak usuwają konto kogoś, z kim rozmawiałam, informują mnie o tym, informują z jakiego powodu usunęli konto i ostrzegają, żebym nie komunikowała się z nim poza portalem, bo facet jest podejrzany. Na żadnym innym portalu czegoś takiego nie spotkałam. Zawsze raczej zdana byłam tylko na siebie, moderacja na innych portalach raczej nie istnieje, kontaktu telefonicznego z reguły nie ma, a na wiadomości nie odpisują. To mnie najbardziej zaskoczyło na tym portalu.

Ale inne rzeczy też są na bardzo wysokim poziomie, jak test dopasowania, czy certyfikat wiarygodności. Jak ktoś zastanawia się na miejscem, gdzie można znaleźć kogoś, z kim można stworzyć związek, to jak najbardziej polecam ten portal.
bloczek 2016-05-05 19:39:05
Obsługa, nawigacja i szata graficzna bez zarzutu. Brakuje aktualnych i "wartościowych" ofert (ogromna ilość martwych lub niewypełnionych profili, które logowały się miesiące albo i lata temu). Jakaś moderacja zawartości i przedłożenie jakości nad ilość by nie zaszkodziły. Poza tym przy "normalnym" abonamencie brak możliwości korespondowania z osobami bez premium ("oczek" i innych tego typu dupereli nie liczę, ponieważ to wg mnie prowadzi donikąd, rozdawania wszystkim swojego maila w pierwszej wiadomości też nie uznaję). A to trochę kiepsko, zwłaszcza, że abonament super tani nie jest. Ogólnie jestem na nie i żałuję wydanych pieniążków :<
ellute 2015-06-12 16:35:43
Bardzo dobry serwis, z ich Klubu korzystałam niedawno, wybrałam poradę psychologa i bardzo mi pomógł.
Poza tym uważam, że to chyba najpoważniejszy portal tego typu.
Chroni użytkowników. Wczoraj dostałam ostrzeżenie przed jakims oszustem, wiec uważam, że to naprawdę rzadkośc w tej branży.
Vercia 2015-05-18 12:30:22
Swatka to fajne miejsce, tylko dla ludzi mądrych, a nie takich powalonych jak niektórzy. Jakie wyłudzanie pieniędzy, bzdura, chcesz to kupujesz premium, nie chcesz nie kupujesz, nikt cię nie zmusza do niczego, to twój wybór, a nie żadne wyłudzanie. Kolega niżej tak pisze, jakby ktoś go zmuszał do czegoś. Po drugie ktoś napisał, że jak kupił premium to już nikt do niego nie pisze, a ciekawe czemu. Dużo jest takich imbecyli, nie dają zdjęcia, nie wiadomo kim są, w opisie pusto, i pisze do kobiety 15 lat młodszej wiadomośc typu ,,to mój nr tel zadzwoń,, i liczy, że jak sto takich wiadomości napisze, to kobiety będą dzwonić dniem i nocą, albo pisać do niego nie wiadomo o czym.Trzeba najpierw pomyśleć. Desperaci którzy nikogo nie poznali właśnie piszą takie negatywne opinie. Człowiek mądry nigdy nie pisałby takich bzdur
stasiak 2015-01-30 15:49:25

Oszuści matrymonialni i poularne oszustwa internetowe

Oszuści w Internecie to zjawisko realne - należy mieć jego pełną świadomość i się go wystrzegać! Randki w Internecie, które rozpoczynają się od logowania na portalach matrymonialnych czy randki pl cieszą się coraz częstszą popularnością wśród osób zamieszczających w sieci ogłoszenia poznam pana/panią. Często jednak za obietnicą miłości kryje się wielkie zagrożenie ze strony internetowego oszusta. Wyróżnia się kilka najczęstszych typów internetowych oszustów matrymonialnych: udawana miłość i rozłąka lub wypadek, miliony z Nigerii, kradzież tożsamości.
  • Udawana miłość i rozłąka lub wypadek
oszustwa internetowe
oszustwa internetowe

Randki w internecie to bardzo atrakcyjna alternatywa wobec tradycyjnego „randkowania”, ponieważ daje nam większy wybór samotnych osób, zgromadzonych w jednym miejscu, a dodatkowo jest to bardzo wygodne dla użytkowników, którzy mogą szukać swojej drugiej połówki właściwie o każdej porze dnia i w każdym miejscu (o ile jest dostęp do Internetu). Niestety jest także druga, ciemna strona tej metody, czyli większa szansa oszukania drugiej osoby. Zdarzają się przypadki, kiedy użytkownicy portali posługują się fałszywymi zdjęciami jak i danymi osobowymi, a co gorsza, czasem starają się wyłudzić pieniądze lub kradną informacje osobiste, które mogą zostać wykorzystane bez wiedzy ich właściciela. Najlepsze portale matrymonialne przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa użytkowników.  Portal nie jest jednak ustrzec użytkowników przed wszystkimi niebezpieczeństwami jakie niosą ze sobą oszuści w internecie. Z tego też powodu poniżej przedstawiamy najpopularniejsze znane sposoby na oszustwa internetowe, aby każdy mógł się bronić przed nimi we własnym zakresie.

Na portalach można spotkać osoby, które logują się na portale
randki pl, zamieszczają ogłoszenia typu "poznam pana/panią" i wykorzystują cudze zdjęcia, nie podają swoich prawdziwych danych, kontaktują się przez telefony komórkowe na kartę, których łatwo się pozbyć. Z początku rozmowa wygląda naturalnie, jednak z biegiem czasu „związek” zaczyna rozkwitać, szybko znajomość przenosi się na prywatne adresy e-mail, by zamazać ślady przestępstwa. Oszust uwodzi, pisze romantyczne wiersze, zapewnia cię o swojej miłości, pisze  codziennie płomienne listy i pracuje intensywnie by wzbudzić twoje zaufanie. Twierdzi, że nie widzi świata poza tobą i koniecznie chciałby się wreszcie z tobą spotkać, aby już nigdy się nie rozstać. Często jednak twierdzi, że mieszka w odległej od twojej miejscowości i nie stać go na przejazd do ciebie. Prosi o wysłanie pieniędzy na bilet lotniczy lub inny rodzaj transportu. Następnie okazuje się, że przytrafiły się kolejne problemy, jak np. śmierć kogoś z rodziny, aresztowanie czy inne wymówki i prosi o kolejne przelewy. Na samym końcu znika bez śladu albo mówi, że znalazł inną prawdziwą miłość swego życia i nie może przyjechać. Pieniędzy oczywiście już nie odzyskasz…

Aby się uchronić przed takimi przypadkami należy:

  • Korzystać jedynie z wiarygodnych portali randkowych czy matrymonialnych oferujących randki w internecie, które dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników i jeśli dostaną sygnał o osobie, która wykorzystuje portal do nielegalnych celów, natychmiast reagują i usuwają taki profil z portalu. Dobrym przykładem skoordynowanych działań przeciwdziałania oszustwom jest serwis MyDwoje.pl: bezpieczne randki internetowe.
  • Nigdy nie podawać osobistych informacji w ogłoszeniach typu poznam pana/panią, takich jak adres a w korespondencji numeru karty kredytowej.
  • Sprawdzić daną osobę w Internecie - profile fikcyjne. Internauci często ostrzegają się wzajemnie przed oszustami na stronach randki pl, wykorzystując do tego różne fora czy strony internetowe nawet zatytułowane wprost: "oszuści w internecie".
  • Przed przelaniem pieniędzy czy przekazaniem danych osobistych porozmawiać ze znajomymi i wysłuchać ich opinii na temat przesłania pieniędzy czy przekazania poufnych informacji.


  • Wypadek lub porwanie
 
Ten rodzaj oszustwa a raczej przestępstwa rozpoczyna się niewinnie jak poprzedni. Poznajesz osobę przez Internet. Odpowiadasz na ogłoszenie matrymonialne typu poznam pana/panią, doskonale się rozumiecie, zaczynacie coraz częściej ze sobą korespondować. E-maile staja się coraz bardziej intymne, czujesz coraz bliższą więź z drugą osobą. W pewnym momencie znajomości, gdy poczuje, że jesteście już sobie bliscy i wzbudził w tobie zaufanie, oznajmia, że wyjeżdża w podróż, najczęściej do Afryki. I w tym momencie najczęściej pojawiają się dwa scenariusze:
Osoba uległa poważnemu wypadkowi i potrzebuje pieniędzy na niezbędne operacje i leczenie. Może ona się bezpośrednio z tobą skontaktować, ale także często spotykane jest, że kontaktuje się przez kogoś bliskiego, np. młodszego  (fikcyjnego) brata, którego nie stać na pomoc, nie wie z kim mógłby się skontaktować, jeśli nie z Tobą. Oczywiście podkreślane jest, że pieniądze zostaną jak najszybciej zwrócone. Ten sposób ma na celu, po pierwsze, wzbudzenie współczucia związanego z wypadkiem, skoro „bliskiej” osobie stało się coś złego, to należy jej pomóc. A po drugie wypadek miał miejsce w obcym kraju, na obcym kontynencie, o którym nie mamy za bardzo pojęcia, więc ogarnia nas tym większe współczucie. Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to nic innego, jak tylko próba oszustwa - wyłudzenia pieniędzy, a osoba, która rzekomo uległa poważnemu wypadkowi, siedzi bezpiecznie w domu i czeka na przelew, pieniądze, których nie ma zamiaru nigdy zwracać właścicielowi.
Osoba została porwana i potrzebuje pieniędzy na okup. Otrzymujesz informację, że przyjeżdżając do Afryki został porwany w celu uzyskania okupu i prosi Ciebie o pożyczkę, ponieważ nikt inny nie jest w stanie mu pomóc. Ponownie oszuści wykorzystują tutaj współczucie, zwłaszcza podkreślając, że zostali porwani w Afryce, na kontynencie o którym Polacy (ale nie tylko) mają niezbyt dobre zdanie i uważają to miejsce za niebezpieczne. W tym przypadku tzw. „okup” nie trafia do porywaczy, których nie ma, a do oszusta, który został rzekomo „porwany”. W takim wypadku najlepiej zgłosić przypadek moderatorom portalu i zerwać kontakt z osobą.
  • Miliony z Nigerii
 
Ta metoda różni się nieco od poprzednich, ponieważ w tym przypadku nie jest budowana więź oszuści w internecie - poszkodowani, ale osoby te bezpośrednio, poprzez e – maila przedstawiają szczegóły planu. Otóż potrzebuje wpłacić bardzo dużą sumę do banku w Polsce, ponieważ w Nigerii pojawiły się problemy i boi się o ich utratę. W grę wchodzą miliony złotych, jeśli się zgodzisz, to oczywiście za transakcję otrzymasz określoną prowizję. Wszystko wygląda bardzo prosto i jasno, wydaje Ci się, że możesz w bardzo łatwy i szybki sposób zarobić sporą kwotę. Po kilku dniach otrzymujesz od oszusta oficjalny e – mail, który ma na celu utrzymanie Cię w przekonaniu, że jest to poważna oferta. Niestety, na samym końcu, tuż przed wykonaniem przelewu, otrzymujesz informację, że potrzebna jest mała zaliczka, na załatwienie formalności bankowych. Jest to kwota rzędu kilku tysięcy. W porównaniu z pieniędzmi, które możesz zarobić na tej „transakcji” jest to niewielka kwota, dlatego oszust liczy, że nie zawahasz się przelać tej kwoty. Oczywiście po zleceniu przelewu kontakt się urywa… Najlepszym rozwiązaniem jest ignorowanie tego typu e – maili.
  • Kradzież tożsamości

Kradzieży tożsamości - w tym "phishing" występuje, gdy dane osobowe takie jak imię i nazwisko, informacje o banku, adres, numer karty kredytowej lub hasła do różnych kont będą gromadzone i wykorzystywane przez osoby trzecie w nielegalnych celach. W dobie Internetu i coraz częstszego korzystania z możliwości jakie dają nam randki w Internecie,. Niestety często w dość niefrasobliwy sposób jesteśmy narażeni na kradzież tożsamości. Oszuści często starają się pozyskać takie poufne informacje właśnie poprzez portale randkowe (randki pl) bądź matrymonialne, gdzie mogą poznać wiele osób, wzbudzić w nich zaufanie i ukraść potrzebne informacje. Kradzież tożsamości można podzielić na dwa rodzaje:

Tworzenie fikcyjnej tożsamości, czyli wykorzystanie Twoich danych, takich jak numer dowodu osobistego, PESEL, adres zamieszkania czy data urodzin do otwierania nowych rachunków bankowych czy prowadzenia transakcji finansowych poprzez pożyczki w formie hipoteki. Przez takie działania któregoś dnia może przyjść do Ciebie informacja z banku, że jesteś zmuszony do uregulowania zobowiązań, o których istnieniu nawet nie miałeś pojęcia.
Tworzenie prawdziwej tożsamości, czyli wykorzystywanie wszystkich Twoich danych, także imienia i nazwiska. Oszust podszywa się pod Ciebie i na podstawie skradzionych danych obciąża Cię wieloma kosztami, z których nie zdajesz sobie sprawy. Aby uniknąć zagrożenia kradzieży tożsamości, powinieneś:
  • Rejestrować się jedynie na sprawdzonych portalach, które chronią Twoje dane osobiste i korzystają ze sprawdzonych programów zabezpieczających je
  • Nie podawać NIKOMU swoich danych, takich jak numer dowodu osobistego czy karty kredytowej.

Korzystaj z renomowanych portali randkowych i matrymonialnych. Niektóre portale aktywnie działają chroniąc użytkowników ostrzegając ich o zidentyfikowanych przypadkach oszustów, którzy zostają także z serwisu szybko usunięci. Dobrym przykładem jest tu portal www.mydwoje.pl, który stosuje szerokie praktyki weryfikacji i ostrzegania Użytkowników przed osobami niebezpiecznymi.

2018 © Partner Network Sp. z o.o.; Wszelkie prawa zastrzeżone drukuj
Serwis RaportKupidyna.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij