login   hasło    
     
Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Poszukiwania miłości Bezpieczne randki Błędy na randkach Oszustwa internetowe Randki z internetu
Jesteś tutaj: RaportKupidyna.pl Czytelnia Bezpieczne randki Napastowanie internetowe
Wyszukiwarka
Szukam
kobietymężczyzny
Wiek
od:do:
wyszukiwanie zaawansowane
Ostatnie komentarze
Plusem na pewno jest liczba użytkowników. Chyba jest to najpopularniejszy portal. Wydaje mi się, że jak ktoś chce znaleźć kogoś w internecie, to pierwsze co, myśli o sympatii i tam zakłada konto. Jednak moim zdaniem jest to trochę mylne… Ja wychodzę z założenia, że jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Może zbyt mocno powiedziane, ale ja wolę portale sprofilowane na węższe grupy osób. W sensie, jak ktoś szuka poważnego związku, ma portal matrymonialny, jak ktoś szuka kogoś równie wierzącego, ma portal katolicki, ktoś szuka seksu, ma portal erotyczny. A sympatia moim zdaniem łączy wszystkich, jest tak dużo ludzi, że na każdego można trafić, trudno znaleźć tego, kogo się szuka. To moim zdaniem jest trochę minus. Na mydwoje może też jest dużo osób (choć nie tak dużo jak na sympatii), ale przynajmniej można tam szukać tego, kto do nas pasuje, są punkty dopasowania i można po tym szukać, czyli im więcej tych punktów, tym większe prawdopodobieństwo, że się dogadamy. Poza tym portal matrymonialny jest dla osób szukających poważnego związku, czyli wiadomo czego można się spodziewać po osobach, które tam są. Nie wiem, nie przeczę, że sympatia jest dobra, na pewno jest popularna, ale jak dla mnie ważniejsza jest jakość, dlatego jestem na mydwoje i raczej nie zamierzam tego zmieniać...
walinda 2016-05-10 18:43:14
Od dwóch miesięcy jestem na tym portalu i biorąc pod uwagę moje doświadczenie z innymi portalami, uważam, że jest to jeden z lepszych portali na rynku, jeśli nie najlepszy. Nie spotkałam się jeszcze z tak odpowiedzialnym podejściem moderatorów, którzy autentycznie pilnują porządku na tym portalu. Na każdą moją wiadomość odpowiadają bardzo szybko, merytorycznie, jak usuwają konto kogoś, z kim rozmawiałam, informują mnie o tym, informują z jakiego powodu usunęli konto i ostrzegają, żebym nie komunikowała się z nim poza portalem, bo facet jest podejrzany. Na żadnym innym portalu czegoś takiego nie spotkałam. Zawsze raczej zdana byłam tylko na siebie, moderacja na innych portalach raczej nie istnieje, kontaktu telefonicznego z reguły nie ma, a na wiadomości nie odpisują. To mnie najbardziej zaskoczyło na tym portalu.

Ale inne rzeczy też są na bardzo wysokim poziomie, jak test dopasowania, czy certyfikat wiarygodności. Jak ktoś zastanawia się na miejscem, gdzie można znaleźć kogoś, z kim można stworzyć związek, to jak najbardziej polecam ten portal.
bloczek 2016-05-05 19:39:05
Obsługa, nawigacja i szata graficzna bez zarzutu. Brakuje aktualnych i "wartościowych" ofert (ogromna ilość martwych lub niewypełnionych profili, które logowały się miesiące albo i lata temu). Jakaś moderacja zawartości i przedłożenie jakości nad ilość by nie zaszkodziły. Poza tym przy "normalnym" abonamencie brak możliwości korespondowania z osobami bez premium ("oczek" i innych tego typu dupereli nie liczę, ponieważ to wg mnie prowadzi donikąd, rozdawania wszystkim swojego maila w pierwszej wiadomości też nie uznaję). A to trochę kiepsko, zwłaszcza, że abonament super tani nie jest. Ogólnie jestem na nie i żałuję wydanych pieniążków :<
ellute 2015-06-12 16:35:43
Bardzo dobry serwis, z ich Klubu korzystałam niedawno, wybrałam poradę psychologa i bardzo mi pomógł.
Poza tym uważam, że to chyba najpoważniejszy portal tego typu.
Chroni użytkowników. Wczoraj dostałam ostrzeżenie przed jakims oszustem, wiec uważam, że to naprawdę rzadkośc w tej branży.
Vercia 2015-05-18 12:30:22
Swatka to fajne miejsce, tylko dla ludzi mądrych, a nie takich powalonych jak niektórzy. Jakie wyłudzanie pieniędzy, bzdura, chcesz to kupujesz premium, nie chcesz nie kupujesz, nikt cię nie zmusza do niczego, to twój wybór, a nie żadne wyłudzanie. Kolega niżej tak pisze, jakby ktoś go zmuszał do czegoś. Po drugie ktoś napisał, że jak kupił premium to już nikt do niego nie pisze, a ciekawe czemu. Dużo jest takich imbecyli, nie dają zdjęcia, nie wiadomo kim są, w opisie pusto, i pisze do kobiety 15 lat młodszej wiadomośc typu ,,to mój nr tel zadzwoń,, i liczy, że jak sto takich wiadomości napisze, to kobiety będą dzwonić dniem i nocą, albo pisać do niego nie wiadomo o czym.Trzeba najpierw pomyśleć. Desperaci którzy nikogo nie poznali właśnie piszą takie negatywne opinie. Człowiek mądry nigdy nie pisałby takich bzdur
stasiak 2015-01-30 15:49:25

Napastowanie internetowe

Napastowanie internetowe, przemoc internetowa i obecność oszustów matrymonialnych może się konfrontować w internecie: bez znaczenia - płatny, czy bezpłatny portal randkowy lub matrymonialny. Niezależnie od tego czy wybraliśmy znany czy mniej znany, płatny lub bezpłatny portal randkowy, jaki jest cel spotkania (związek, seks, randka czy miłość), a także czy są to randki w Polsce czy randki za granicą - ZAWSZE MUSIMY BYĆ OSTROŻNI, ponieważ napastowanie internetowe staje się coraz groźniejsze! 
 
Napastowanie internetowe
Napastowanie internetowe
Napastowanie internetowe jest groźnym zjawiskiem, które polega na obsesyjnym nękaniu drugiej osoby przez oszustów internetowych, zastraszaniu jej i dążeniu do jej uległości. W świecie rzeczywistym stosunkowo nieczęsto występuje to jawisko, jednak Internet i coraz większa liczba osób korzystających z niego sprawia, że napastowanie seksualne lub  nękanie psychiczne przenosi się coraz częściej do świata wirtualnego. Mimo to coraz więcej ludzi szuka partnera przez Internet. Jesteśmy więc narażeni na natrafienie na oszustów internetowych, osoby, które mogą chcieć nas wykorzystać, zastraszyć i skrzywdzić. Internet o tyle ułatwia to, gdyż bardzo łatwo namierzyć osobę, której się szuka, znaleźć jej dane kontaktowe, jak adres e–mail, telefon komórkowy czy adres. Logując się na różnych portalach (płatny/bezpłatny portal randkowy), nie obawiamy się zamieszczać prywatnych danych, gdyż nie czujemy realnego zagrożenie. Jednak w ten sposób narażamy się na różnego typu oszustwa internetowe, jak i napastowanie internetowe.

Oszustów internetowych można podzielić na kilka kategorii, może być to zarówno były partner, który poczuł się skrzywdzony i teraz szuka zemsty, może być to skryty wielbiciel, który w przypadku odrzucenia zacznie nękać drugą osobę, może być to też po prostu człowiek chory psychicznie szukający randki w Polsce, erotoman, który zamieszcza ogłoszenie w stylu seks randka i odczuwa potrzebę zastraszania, terroryzowania ludzi lub zwykły przestępca, który szukła łatwej ofiary. Każdy z tych przypadków stanowi zagrożenie, dlatego trzeba się ich wystrzegać.

Jest kilka sposobów, które mogą ustrzec nas przed nowym zjawiskiem, jakim jest napastowanie internetowe.  Po pierwsze jeśli zauważysz, że stajesz się ofiarą oszustów internetowych, to postaraj się jak najszybciej urwać kontakt z osobą, która napastuje. Nie odpowiadaj na e–maile, nie odbieraj telefonów ani nie odpisuj na SMSy. Na samym początku możesz jedynie dać jasny przekaz, że nie chcesz kontynuować znajomości, masz już kogoś, nie interesują Cię randki w Polsce czy "seks randki" i nie szukasz kolejnego związku. Jeśli jest to faktycznie przypadek napastowania, prawdopodobnie taki przekaz nie wystarczy i będziesz otrzymywać kolejne wiadomości czy SMSy, z czasem prawdopodobnie będą coraz bardziej agresywne i brutalne. Mimo wszystko pamiętaj: nie daj się zastraszyć i nie kontynuuj znajomości. Warto także przypomnieć, aby nie usuwać otrzymanych wiadomości e–mail czy SMSów, gdyż w przypadku zgłoszenia sprawy na policję, posłużą one za dowód przeciwko napastnikowi.

Po drugie wybierz taki płatny lub bezpłatny portal randkowy, który gwarantuje Ci podstawowe bezpieczeństwo. Przede wszystkim musi chronić Twoje dane osobiste, nie przekazywać osobom trzecim Twojego adresu e–mail, Twojego telefonu czy numeru karty kredytowej. Dodatkowy atut bezpiecznych portali randkowych to dokładna weryfikacja użytkowników, weryfikująca oszustów internetowych. W przypadku naruszenia zasad któregoś z nich, administratorzy nie mają problemu z namierzeniem napastnika i usunięcia go z portalu, jak również wyciągnięcia wobec niego prawnych konsekwencji.  Jeśli ktoś oferuje seks randki a jest to na danym portalu niedozwolone, czy proponuje "wyjazdy za granicę" a portal przecież ma promować randki w Polsce, takie rzeczy przez administratorów powinny zostać wychwycone a profile zgłoszone i usunięte.
Jeśli już stałeś się ofiarą napastowania internetowego, nie obawiaj się do tego przyznać rodzinie czy znajomym. Z pewnością otrzymasz wsparcie psychiczne oraz pomogą Ci się z tym uporać. Nie myśl, że przemoc internetowa lub napastowanie internetowe przydarzyło się tylko Tobie. Nie jest wstydem się do niego przyznać. W cięższych przypadkach, gdy napastowanie internetowe wywarło znaczny wpływ na psychikę, można szukać pomocy nie tylko u znajomych i przyjaciół, ale także u specjalistów jak i różnego rodzaju grup wsparcia.
Przemoc internetowa, w tym napastowanie internetowe stają się coraz poważniejszymi zagrożeniami, co wiąże się z rosnącą rolą Internetu w naszym życiu. Aby w jakimś stopniu strzec się przed tymi zagrożeniami należy odpowiedzialnie korzystać z Internetu i nie przekazywać obcym osobom swoich danych, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane przeciwko Tobie.
2018 © Partner Network Sp. z o.o.; Wszelkie prawa zastrzeżone drukuj
Serwis RaportKupidyna.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij