login   hasło    
     
Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Metodologia Serwisy matrymonialne Serwisy randkowe Serwisy erotyczne Serwisy specjalistyczne Serwisy płatne Serwisy darmowe
Jesteś tutaj: RaportKupidyna.pl Rankingi Metodologia
Wyszukiwarka
Szukam
kobietymężczyzny
Wiek
od:do:
wyszukiwanie zaawansowane
Ostatnie komentarze
Plusem na pewno jest liczba użytkowników. Chyba jest to najpopularniejszy portal. Wydaje mi się, że jak ktoś chce znaleźć kogoś w internecie, to pierwsze co, myśli o sympatii i tam zakłada konto. Jednak moim zdaniem jest to trochę mylne… Ja wychodzę z założenia, że jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Może zbyt mocno powiedziane, ale ja wolę portale sprofilowane na węższe grupy osób. W sensie, jak ktoś szuka poważnego związku, ma portal matrymonialny, jak ktoś szuka kogoś równie wierzącego, ma portal katolicki, ktoś szuka seksu, ma portal erotyczny. A sympatia moim zdaniem łączy wszystkich, jest tak dużo ludzi, że na każdego można trafić, trudno znaleźć tego, kogo się szuka. To moim zdaniem jest trochę minus. Na mydwoje może też jest dużo osób (choć nie tak dużo jak na sympatii), ale przynajmniej można tam szukać tego, kto do nas pasuje, są punkty dopasowania i można po tym szukać, czyli im więcej tych punktów, tym większe prawdopodobieństwo, że się dogadamy. Poza tym portal matrymonialny jest dla osób szukających poważnego związku, czyli wiadomo czego można się spodziewać po osobach, które tam są. Nie wiem, nie przeczę, że sympatia jest dobra, na pewno jest popularna, ale jak dla mnie ważniejsza jest jakość, dlatego jestem na mydwoje i raczej nie zamierzam tego zmieniać...
walinda 2016-05-10 18:43:14
Od dwóch miesięcy jestem na tym portalu i biorąc pod uwagę moje doświadczenie z innymi portalami, uważam, że jest to jeden z lepszych portali na rynku, jeśli nie najlepszy. Nie spotkałam się jeszcze z tak odpowiedzialnym podejściem moderatorów, którzy autentycznie pilnują porządku na tym portalu. Na każdą moją wiadomość odpowiadają bardzo szybko, merytorycznie, jak usuwają konto kogoś, z kim rozmawiałam, informują mnie o tym, informują z jakiego powodu usunęli konto i ostrzegają, żebym nie komunikowała się z nim poza portalem, bo facet jest podejrzany. Na żadnym innym portalu czegoś takiego nie spotkałam. Zawsze raczej zdana byłam tylko na siebie, moderacja na innych portalach raczej nie istnieje, kontaktu telefonicznego z reguły nie ma, a na wiadomości nie odpisują. To mnie najbardziej zaskoczyło na tym portalu.

Ale inne rzeczy też są na bardzo wysokim poziomie, jak test dopasowania, czy certyfikat wiarygodności. Jak ktoś zastanawia się na miejscem, gdzie można znaleźć kogoś, z kim można stworzyć związek, to jak najbardziej polecam ten portal.
bloczek 2016-05-05 19:39:05
Obsługa, nawigacja i szata graficzna bez zarzutu. Brakuje aktualnych i "wartościowych" ofert (ogromna ilość martwych lub niewypełnionych profili, które logowały się miesiące albo i lata temu). Jakaś moderacja zawartości i przedłożenie jakości nad ilość by nie zaszkodziły. Poza tym przy "normalnym" abonamencie brak możliwości korespondowania z osobami bez premium ("oczek" i innych tego typu dupereli nie liczę, ponieważ to wg mnie prowadzi donikąd, rozdawania wszystkim swojego maila w pierwszej wiadomości też nie uznaję). A to trochę kiepsko, zwłaszcza, że abonament super tani nie jest. Ogólnie jestem na nie i żałuję wydanych pieniążków :<
ellute 2015-06-12 16:35:43
Bardzo dobry serwis, z ich Klubu korzystałam niedawno, wybrałam poradę psychologa i bardzo mi pomógł.
Poza tym uważam, że to chyba najpoważniejszy portal tego typu.
Chroni użytkowników. Wczoraj dostałam ostrzeżenie przed jakims oszustem, wiec uważam, że to naprawdę rzadkośc w tej branży.
Vercia 2015-05-18 12:30:22
Swatka to fajne miejsce, tylko dla ludzi mądrych, a nie takich powalonych jak niektórzy. Jakie wyłudzanie pieniędzy, bzdura, chcesz to kupujesz premium, nie chcesz nie kupujesz, nikt cię nie zmusza do niczego, to twój wybór, a nie żadne wyłudzanie. Kolega niżej tak pisze, jakby ktoś go zmuszał do czegoś. Po drugie ktoś napisał, że jak kupił premium to już nikt do niego nie pisze, a ciekawe czemu. Dużo jest takich imbecyli, nie dają zdjęcia, nie wiadomo kim są, w opisie pusto, i pisze do kobiety 15 lat młodszej wiadomośc typu ,,to mój nr tel zadzwoń,, i liczy, że jak sto takich wiadomości napisze, to kobiety będą dzwonić dniem i nocą, albo pisać do niego nie wiadomo o czym.Trzeba najpierw pomyśleć. Desperaci którzy nikogo nie poznali właśnie piszą takie negatywne opinie. Człowiek mądry nigdy nie pisałby takich bzdur
stasiak 2015-01-30 15:49:25

Metodologia rankingów Kupidyna

Ogólna charakterystyka i typologia rankingów portali dla singli Kupidyna:

W celu stworzenia rankingów Raport Kupidyna podzielił portale dla singli na kategorie:

- matrymonialne
-
randkowe
-
ogłoszenieniowe
-
erotyczne
-
dla osób niepełnosorawnych
- dla Polonii
- dla katolików
-
społecznościowo-randkowe
- płatne
- darmowe

Nasza porównywarka portali dla singli po raz kolejny przeprowadziła rankingi portali. W każdej kategorii wyróżnione zostały serwisy naszym emblematem - Kupidynami.

Każdy portal mógł znaleźć się tylko w jednym rankingu tematycznym oraz jednym rankingu ze względu na ceny.

Raport Kupidyna w swoich rankingach ocenia wszystkie portale dla singli według tych samych grup kryteriów: usługi kojarzenia, jakość i liczba ofert, cennik, BOK (biuro obsługi klienta), bezpieczeństwo i anonimowość oraz www. Każdy portal może otrzymać 100 punktów wg każdego z tych kryteriów. Na każde z kryteriów składa się wiele szczegółowych pytań na temat oferty danego portalu. Każde z kryteriów ma także własną wagę w rankingu. Jej wartość mierzona jest stopniem ważności dla użytkownika, który poszukuje miłości przez internet w danej kategorii portali. Założyliśmy, że głównym celem użytkownika jest  znalezienie partnera/ partnerki, więc usługi kojarzenia i jakość oraz liczba ofert a także cena mają największe znaczenie w każdym z rankingów. Kwestie związane z obsługą klienta, bezpieczeństwem strony dostawcy oraz danych użytkownika oraz użytecznością i wyglądem strony otrzymały mniejszą wagę.

Ponadto w różnych rankingach występują częściowo różne pytania zwiazane z tematyką danej kategorii portali. Na przykład w portalach matrymonialnych dużą wagę przywiązujemy do testu partnerskiego, który kojarzy pary i umożliwia przedstawienie pasujących kandydatów) Stąd pytania dotyczące testu partnerskiego otrzymały wysoką punktację w kryterium usługi kojarzenia w tym rankingu, podczas gdy w portalach randkowych pytania zwiazane z testem mają punktację zero, gdyż testy tu nie występują, za to na znaczeniu zyskały pytania zwiazane z usługami zwiazanymi z umożliwieniem użytkownikom kontaktu oraz samodzielnym wyszukiwaniem profili. Szczegółową punktację w podziale na pytania w ramach danego kryterium można odnaleźć w poszczególnych tabelach rankingów. Zróżnicowanie to zostało wprowadzone w celu zwiększenia rzetelności rankingów Kupidyna w poszczególnych kategoriach portali. 

Sposób zbierania danych i częstotliwość rankingów:

Dane dotyczące oferty każdego z serwisów pochodzą z wywiadu i analizy portalu przez Testerów Raportu Kupidyna. Wszystkie konta byly testowane bez abonamentu. Na niektorych portalach według deklaracji portalu liczba ofert ma wzrosnąć po opłaceniu, jednak nie płacąc na wszystkich portalach płatnych za abonamenty nie sprawdziliśmy tej opcji. Zastosowalismy więc zasadę jedną dla wszystkich i prezentujemy liczbę ofert widoczną bez abonamentu. Raport Kupidyna oświadcza, że mimo najwyższej staranności gromadzenia danych mogą występować różnice w ofercie portalu prezentowanej w rankingach i obecnej ofercie na stronie portalu i nie ponosi odpowiedzialności ze ewentualne nieścisłości. Zaznaczamy, że różnice także mogą wynikać ze zmiany oferty portalu przez portal po publikacji Rankingu, gdyż Serwis nie jest na bieżąco informowany o zmianach we w ofercie każdego portalu. Zapraszamy portale do informowania nas o zmianach bez zbędnej zwłoki. Raport Kupidyna będzie w miarę możliwości na bieżąco aktualizował oferty portali, jednak pełna aktualizacja wykonywana jest raz na kwartał. Bieżące zmiany w ofercie portali mogą wpłynąć na pozycję portalu w rankingu. Rankingi obecnie publikowane dotyczą ofert portali w trzecim kwartale 2012 r.

Wyliczenia punktacji:

Pytania w rankingach różnią się w zależności od kategorii, do której serwis należy. Pytania są podzielone na grupy. W każdej grupie portal może uzyskać maksymalnie 100 pkt. Wyliczenie punktacji za grupę został dokonane z zastosowaniem wag dla całego rankingu: 25% usługi, 30% oferty, 30% cennik, 5% Biuro Obługi Klienta (BOK), 5% Bezpieczeństwo, 5% WWW.

Przykładowe wyliczenie punktacji w rankingu serwisów matrymonialnych. Tu można uzyskać 12 pkt za pytanie: sposoby kontaktu z użytkownikami, co w przełożeniu na punktację ogólną z uwzględnieniem wagi całej grupy daje 3 pkt za to pytanie, jeżeli portal udostępnia wszystkie możliwe wymienione formy kontaktu miedzy użytkownikami. Jeżeli portal nie stosuje wszystkich metod kontaktu, otrzymuje stosownie mniej punktów.

Wyliczenia w pytaniach, które zawierają rozbieżność między max i min między poszczególnymi portalami np. maksymalna liczba zdjęć w profilu (gdzie liczba min wynosi 0, max 48), dokonane zostało w sposób następujący. Za pytanie można otrzymać 10 pkt w grupie o wadzie 25%, więc maksymalna liczba punktów do uzyskania dla portalu za to pytanie wynosi 2,5. Portale z wynikiem maksymalnym typu: brak limitu otrzymały z założenia maksymalna liczbę podobnie jak portal o rzeczywistej największej liczbie (48). Punkty "pośrednich serwisów" np za 5 zdjęć zostały wyliczone ze wzoru: punkty = (waga * punkty_pola) * (wartosc/limit), czyli punkty = 0,25x10*(3/48)= 0,2.

Liczba ofert została policzona na każdym portalu w sposób następujący. W wyszukiwarce wybrane zostały grupy wiekowe i płeć. Zliczone zostały oferty dostępne naszym Testerom z zaznaczeniem jedynego kryterium: wieku. Jeżeli portal udostępnia oferty aktualne z ostatnich 2 tygodni lub 1 miesiąca to otrzymuje odpowiednie punkty dodatkowe za aktualność ofert Jeżeli portal nie podaje daty logowania danego użytkownika, w pytaniu o aktualność nie otrzymuje puntków bonusowych, gdyż aktualność jego ofert jest nieznana, a więc wątpliwa. Metoda ta pozwala w sposób najbardziej rzetelny porównać portale z różną liczbą ofert jednak nie tak samo aktualnych.

Rankingi serwisów darmowych i płatnych zostały wykonane z uwzględnieniem uproszczonej punktacji tj. ogólnej punktacji przyjętej dla portali randkowych. W celu uzyskania jednolitego wyniku uwzględniono jedynie wspólne cechy portali. W wyniku tego zabiegu mogły zostać pominięte szczególne specyficzne walory portalu, który należy do szczególnej kategorii. Przykładowo, portale matrymonialne nie otrzymały tu dodatkowych punktów za posiadanie testu partnerskiego, a portale erotyczne za szczególne usługi związane z zamieszczaniem ogłoszeń erotycznych i ich wyszukiwaniem. W związku z tym uproszczeniem, rankingi portali darmowych i płatnych nie odwzorowują w pełni szczególnej specyfiki i zalet portali skierowanych do wybranych grup odbiorców. Zalecamy więc użytkownikom kierowanie się kryterium: cel znajomości w wyszukiwarce, aby znaleźć dla siebie najlepszy portal we właściwej kategorii.

Wyszukiwarka portali dla singli

Wyszukiwarka Raportu Kupidyna jest bardzo obszerna i umożliwia wyszukiwanie portali względem pozycji w Rankingu Kupidyna, zakresu  usług w tym kryteriów wyszukiwania, celu znajomości, aktualności ofert, cen, dostępnych metod płatności a nawet poziomu bezpieczeństwa portali rankowych, matrymonialnych, erotycznych, ogłoszeniowych i wielu innych. Wyszukiwarka dopuszcza wyszukiwanie według kryterium "LUB" w polach cel znajomości, aktualność ofert, dostępne metody płatności i jakość ofert. Usługi portalu i kryteria wyszukiwania muszą występować razem w obrębie jednego portalu. Dlatego zastosowano tu warunek wyszukiwania "I". 


Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014

2018 © Partner Network Sp. z o.o.; Wszelkie prawa zastrzeżone drukuj
Serwis RaportKupidyna.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij