login   hasło    
     
Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Poszukiwania miłości Bezpieczne randki Błędy na randkach Oszustwa internetowe Randki z internetu
Jesteś tutaj: RaportKupidyna.pl Czytelnia Oszustwa internetowe Profile fikcyjne
Wyszukiwarka
Szukam
kobietymężczyzny
Wiek
od:do:
wyszukiwanie zaawansowane
Ostatnie komentarze
Plusem na pewno jest liczba użytkowników. Chyba jest to najpopularniejszy portal. Wydaje mi się, że jak ktoś chce znaleźć kogoś w internecie, to pierwsze co, myśli o sympatii i tam zakłada konto. Jednak moim zdaniem jest to trochę mylne… Ja wychodzę z założenia, że jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Może zbyt mocno powiedziane, ale ja wolę portale sprofilowane na węższe grupy osób. W sensie, jak ktoś szuka poważnego związku, ma portal matrymonialny, jak ktoś szuka kogoś równie wierzącego, ma portal katolicki, ktoś szuka seksu, ma portal erotyczny. A sympatia moim zdaniem łączy wszystkich, jest tak dużo ludzi, że na każdego można trafić, trudno znaleźć tego, kogo się szuka. To moim zdaniem jest trochę minus. Na mydwoje może też jest dużo osób (choć nie tak dużo jak na sympatii), ale przynajmniej można tam szukać tego, kto do nas pasuje, są punkty dopasowania i można po tym szukać, czyli im więcej tych punktów, tym większe prawdopodobieństwo, że się dogadamy. Poza tym portal matrymonialny jest dla osób szukających poważnego związku, czyli wiadomo czego można się spodziewać po osobach, które tam są. Nie wiem, nie przeczę, że sympatia jest dobra, na pewno jest popularna, ale jak dla mnie ważniejsza jest jakość, dlatego jestem na mydwoje i raczej nie zamierzam tego zmieniać...
walinda 2016-05-10 18:43:14
Od dwóch miesięcy jestem na tym portalu i biorąc pod uwagę moje doświadczenie z innymi portalami, uważam, że jest to jeden z lepszych portali na rynku, jeśli nie najlepszy. Nie spotkałam się jeszcze z tak odpowiedzialnym podejściem moderatorów, którzy autentycznie pilnują porządku na tym portalu. Na każdą moją wiadomość odpowiadają bardzo szybko, merytorycznie, jak usuwają konto kogoś, z kim rozmawiałam, informują mnie o tym, informują z jakiego powodu usunęli konto i ostrzegają, żebym nie komunikowała się z nim poza portalem, bo facet jest podejrzany. Na żadnym innym portalu czegoś takiego nie spotkałam. Zawsze raczej zdana byłam tylko na siebie, moderacja na innych portalach raczej nie istnieje, kontaktu telefonicznego z reguły nie ma, a na wiadomości nie odpisują. To mnie najbardziej zaskoczyło na tym portalu.

Ale inne rzeczy też są na bardzo wysokim poziomie, jak test dopasowania, czy certyfikat wiarygodności. Jak ktoś zastanawia się na miejscem, gdzie można znaleźć kogoś, z kim można stworzyć związek, to jak najbardziej polecam ten portal.
bloczek 2016-05-05 19:39:05
Obsługa, nawigacja i szata graficzna bez zarzutu. Brakuje aktualnych i "wartościowych" ofert (ogromna ilość martwych lub niewypełnionych profili, które logowały się miesiące albo i lata temu). Jakaś moderacja zawartości i przedłożenie jakości nad ilość by nie zaszkodziły. Poza tym przy "normalnym" abonamencie brak możliwości korespondowania z osobami bez premium ("oczek" i innych tego typu dupereli nie liczę, ponieważ to wg mnie prowadzi donikąd, rozdawania wszystkim swojego maila w pierwszej wiadomości też nie uznaję). A to trochę kiepsko, zwłaszcza, że abonament super tani nie jest. Ogólnie jestem na nie i żałuję wydanych pieniążków :<
ellute 2015-06-12 16:35:43
Bardzo dobry serwis, z ich Klubu korzystałam niedawno, wybrałam poradę psychologa i bardzo mi pomógł.
Poza tym uważam, że to chyba najpoważniejszy portal tego typu.
Chroni użytkowników. Wczoraj dostałam ostrzeżenie przed jakims oszustem, wiec uważam, że to naprawdę rzadkośc w tej branży.
Vercia 2015-05-18 12:30:22
Swatka to fajne miejsce, tylko dla ludzi mądrych, a nie takich powalonych jak niektórzy. Jakie wyłudzanie pieniędzy, bzdura, chcesz to kupujesz premium, nie chcesz nie kupujesz, nikt cię nie zmusza do niczego, to twój wybór, a nie żadne wyłudzanie. Kolega niżej tak pisze, jakby ktoś go zmuszał do czegoś. Po drugie ktoś napisał, że jak kupił premium to już nikt do niego nie pisze, a ciekawe czemu. Dużo jest takich imbecyli, nie dają zdjęcia, nie wiadomo kim są, w opisie pusto, i pisze do kobiety 15 lat młodszej wiadomośc typu ,,to mój nr tel zadzwoń,, i liczy, że jak sto takich wiadomości napisze, to kobiety będą dzwonić dniem i nocą, albo pisać do niego nie wiadomo o czym.Trzeba najpierw pomyśleć. Desperaci którzy nikogo nie poznali właśnie piszą takie negatywne opinie. Człowiek mądry nigdy nie pisałby takich bzdur
stasiak 2015-01-30 15:49:25

Profile fikcyjne na darmowych portalach randkowych

Profile fikcyjne znajdziesz na wielu portalach randkowych - głównie darmonych. Darmowe randki oferują wiele nowych znajomości - niestety także z profilami wymyślonymi, fikcyjnymi, fakami. Wydaje się, że darmowe serwisy randkowe gwarantują miłe i darmowe randki. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednie profile i ogłoszenia matrymonialne i już można się zakochać. Tymczasem wśród dostępnych ofert jest wiele ofert zakładanych dla zabawy przez użytkowników, powielonych przez użytkowników z innych portali lub z tego samego i lekko tylko "podkolorowanych".

Trzeba więc pamiętać, że internet rządzi się swoimi prawami i niestety nie ma tej pewności, że rozmawiasz z osobą, z którą się podaje. Na różnych darmowych serwisach randkowych trzeba strzec się fikcyjnych profili, tzw. fake'ów (od słowa angielskiego "fake", "fake, imitacja") konsekwentne budowanie fałszywej tożsamości – kobiet dla mężczyzn i odwrotnie. Wszystkie cechy osobiste „fake’ów” są podrabiane. Fake'i często używają w jednej i tej samej społeczności kilku tożsamości i „bawią się” nimi, zamieszczając różne, zupełnie odmienne od siebie, ogłoszenia oferujące darmowe randki.

Profile fikcyjne na portalach randkowych

Profile fikcyjne na portalach randkowych

Profile fikcyjne na portalach randkowych

Motywacja może być różna, nie zawsze chodzi o darmowe randki. Mężczyźni na przykład mogą tworzyć „wirtualne kobiety” jako członków społeczności, aby cieszyć się zainteresowaniem. Inni z kolei zachowują swoją płeć, ale opisują siebie jako dużo bardziej atrakcyjnych i interesujących, niż to jest w rzeczywistości. Potem rozkoszują się uwagą oraz reakcjami swoich ofiar, pozostając przez cały czas w ukryciu. Jeśli ofiary zaczynają naciskać na spotkanie w realu, fake nagle znika i zaczyna budowanie nowej tożsamości

Najłatwiejsze otoczenie dla fake’ów to czaty oraz darmowe serwisy randkowe, gdzie można zbudować swoją tożsamość wyłącznie za pomocą słów, a korzystanie z nich jest bezpłatne. Ci, którzy sądzą, że są bezpieczni, jeśli komunikują się poprzez Flirt, gdzie konieczne jest umieszczenie swojego zdjęcia, grubo się mylą. I ten problem został przez fake’ów łatwo rozwiązany. I do tego bardzo prosto!

Internet w ostatniej dekadzie bardzo sie zmienił. Początkowo dominował tekst, zaś wszelkie cięższe materiały, typu zdjęcia, wideo, były rzadkością. Dziś jest dokładnie odwrotnie. Sieć opiera się głównie na zdjęciach i filmikach, a te często stanowią raj dla fake’ów. Wystarczy jedno kliknięcie i zdjęcie znajduje się na naszym komputerze. Potem jeszcze tylko zmiana nazwy, ewentualnie daty, być może mały retusz i… gotowe! Możemy tworzyć kolejne ogłoszenia na darmowe randki!

Jak widać, nie jest to wielka sztuka, zaś ofiary tzw. „zdjęć-gwałtów” bardzo często nie mają pojęcia, że są tak popularni w sieci, oraz że mają tyle klonów. No bo któż mógłby śledzić ponad pół miliarda zdjęć! Czasami jednak zdarzają się dużo bardziej poważne wybryki.

Darmowe serwisy randkowe pełne fałszywych tożsamości są z pewnością irytujące, zwłaszcza dla tych, którzy dają się nabrać. W większości przypadków są one jednak nieszkodliwe, powodują bowiem jedynie stratę czasu i, w gorszym przypadku, uczuciowe rozczarowanie. W najgorszych przypadkach, dla tych, którzy są mniej czujni (albo bardziej zdesperowani) mogą spowodować straty finansowe.

Z Fake’ami jednak da się walczyć! Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które umożliwią Ci skuteczną obronę.

Jak złapać Fake'a

Najważniejszą kwestia jest zachowanie zdrowego rozsądku. Nie każde ogłoszenie matrymonialne musi być prawdziwe, trzeba o tym ciągle pamiętać. Problem polega na tym, że z reguły ofiara jest po uszy zakochana w swoim wirtualnym partnerze. Oczywiście wie o istnieniu fikcyjnych profili, jednakże jest pewna, że po drugiej strony jest ten jedyny, wymarzony, prawdziwy partner. Logika zostaje tu stłumiona przez emocje.

Nie popadajmy jednak w obsesję i nie twórzmy kolejnych teorii spisku, paranoicznie bojąc się, że na każdym kroku ktoś chce nas oszukać. Faktem jest, że jedynie niewielki procent osób wykorzystująca darmowe serwisy randkowe to fake’i. Najmniejszy, o ile nie zerowy, ich odsetek znajduje się na profesjonalnych portalach randowych i matrymonialnych (typu MyDwoje.pl czy eDarling.pl lub Sympatia.pl. Choć serwisy te są płatne to jednak opłaty te z pewnością zrekompensują zarówno czas, jak i nerwy stracone w przypadku natrafienia na fake’a. W tym kontekscie znacznie przewyższają darmowe randki.

Widząc, że ogłoszenie darmowej randki wygląda na fake’a należy szukać luki w jego tożsamości. Jednym z przykładów jest wyszukiwanie nowych zdjęć w sieci. Fake’i często wykorzystują je w swoich profilach.

Innym sposobem jest coraz bardziej szczegółowa rozmowa, dotycząca również szczegółów z życia potencjalnego fake’a. Bardzo często fałszywe profile powstają ad hoc, podczas nawiązania rozmowy z potencjalna ofiarą, fake spontanicznie tworzy profil. Zwykle posiada on jednak wiele profili, na wielu darmowych serwisach randkowych, adresowanych do wielu ludzi. W ten sposób bardzo łatwo może się po prostu w tym wszystkim pogubić. Inteligentny Internauta zapędzi więc fake’a w kozi róg i bez problemu go zdemaskuje, zadając pytania dotyczące życiorysu lub pisząc podchwytliwie o wymyślonych szczegółach poprzedniej rozmowy.

Warto również przechowywać wiadomości od swoich rozmówców. Jest to również przydatne, gdy nie mamy do czynienia z fikcyjnym profilem - fake’iem. Można zawsze odnieść się do wcześniejszej korespondencji, przeanalizować to, co zostało napisane w kontekście potencjalnej darmowe randki. Pamięć bowiem bywa bardzo zawodna. Na podstawie archiwum można skonfrontować treść maili z informacjami na profilu, czy też w poprzednich wiadomościach. Można również sprawdzić, czy zainteresowania naszego rozmówcy są zgodne z jego wiedzą na ten temat oraz przeszłymi wydarzeniami, np. jak spędził dzieciństwo, jakiej muzyki słucha, jaki sport uprawia, czy jest kinomanem itp.

Pomimo stosowania powyższych oraz wielu innych wskazówek często jednak nadal mamy wątpliwości co do prawdziwości internetowych tożsamości. Wtedy warto po prostu… zguglować fragmenty tekstu swojego rozmówcy! Często bowiem treści komunikatów są po prostu przeklejane w celu ograniczenia czasu. Innym sposobem jest szybkie zaproponowanie spotkania w realu. Zwykle prawdziwy użytkownik będzie również tego chciał, fake za każdym razem znajdzie jakąś wymówkę lub po prostu umiejętnie zmieni temat. Wtedy możemy być niemal pewni, że mamy do czynienia z oszustwem, który zamieszcza ogłoszenia matrymonialne jedynie dla żartu lub w innych, tylko jemu znanych, celach.

Niezależnie od wszystkiego warto jednak pamiętać, że portale randkowe, w tym darmowe serwisy randkowe, nie służą wyszukiwaniu potencjalnych oszustów czy fikcyjnych proflil, ale znalezieniu partnera. Aby więc nie tracić za dużo czasu korzystajmy ze sprawdzonych serwisów i skupmy się na szukaniu, nie zaś na demaskowaniu!

2018 © Partner Network Sp. z o.o.; Wszelkie prawa zastrzeżone drukuj
Serwis RaportKupidyna.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij