login   hasło    
     
Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Poszukiwania miłości Bezpieczne randki Błędy na randkach Oszustwa internetowe Randki z internetu
Jesteś tutaj: RaportKupidyna.pl Czytelnia Bezpieczne randki Bezpieczna pierwsza randka
Wyszukiwarka
Szukam
kobietymężczyzny
Wiek
od:do:
wyszukiwanie zaawansowane
Ostatnie komentarze
Plusem na pewno jest liczba użytkowników. Chyba jest to najpopularniejszy portal. Wydaje mi się, że jak ktoś chce znaleźć kogoś w internecie, to pierwsze co, myśli o sympatii i tam zakłada konto. Jednak moim zdaniem jest to trochę mylne… Ja wychodzę z założenia, że jak coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Może zbyt mocno powiedziane, ale ja wolę portale sprofilowane na węższe grupy osób. W sensie, jak ktoś szuka poważnego związku, ma portal matrymonialny, jak ktoś szuka kogoś równie wierzącego, ma portal katolicki, ktoś szuka seksu, ma portal erotyczny. A sympatia moim zdaniem łączy wszystkich, jest tak dużo ludzi, że na każdego można trafić, trudno znaleźć tego, kogo się szuka. To moim zdaniem jest trochę minus. Na mydwoje może też jest dużo osób (choć nie tak dużo jak na sympatii), ale przynajmniej można tam szukać tego, kto do nas pasuje, są punkty dopasowania i można po tym szukać, czyli im więcej tych punktów, tym większe prawdopodobieństwo, że się dogadamy. Poza tym portal matrymonialny jest dla osób szukających poważnego związku, czyli wiadomo czego można się spodziewać po osobach, które tam są. Nie wiem, nie przeczę, że sympatia jest dobra, na pewno jest popularna, ale jak dla mnie ważniejsza jest jakość, dlatego jestem na mydwoje i raczej nie zamierzam tego zmieniać...
walinda 2016-05-10 18:43:14
Od dwóch miesięcy jestem na tym portalu i biorąc pod uwagę moje doświadczenie z innymi portalami, uważam, że jest to jeden z lepszych portali na rynku, jeśli nie najlepszy. Nie spotkałam się jeszcze z tak odpowiedzialnym podejściem moderatorów, którzy autentycznie pilnują porządku na tym portalu. Na każdą moją wiadomość odpowiadają bardzo szybko, merytorycznie, jak usuwają konto kogoś, z kim rozmawiałam, informują mnie o tym, informują z jakiego powodu usunęli konto i ostrzegają, żebym nie komunikowała się z nim poza portalem, bo facet jest podejrzany. Na żadnym innym portalu czegoś takiego nie spotkałam. Zawsze raczej zdana byłam tylko na siebie, moderacja na innych portalach raczej nie istnieje, kontaktu telefonicznego z reguły nie ma, a na wiadomości nie odpisują. To mnie najbardziej zaskoczyło na tym portalu.

Ale inne rzeczy też są na bardzo wysokim poziomie, jak test dopasowania, czy certyfikat wiarygodności. Jak ktoś zastanawia się na miejscem, gdzie można znaleźć kogoś, z kim można stworzyć związek, to jak najbardziej polecam ten portal.
bloczek 2016-05-05 19:39:05
Obsługa, nawigacja i szata graficzna bez zarzutu. Brakuje aktualnych i "wartościowych" ofert (ogromna ilość martwych lub niewypełnionych profili, które logowały się miesiące albo i lata temu). Jakaś moderacja zawartości i przedłożenie jakości nad ilość by nie zaszkodziły. Poza tym przy "normalnym" abonamencie brak możliwości korespondowania z osobami bez premium ("oczek" i innych tego typu dupereli nie liczę, ponieważ to wg mnie prowadzi donikąd, rozdawania wszystkim swojego maila w pierwszej wiadomości też nie uznaję). A to trochę kiepsko, zwłaszcza, że abonament super tani nie jest. Ogólnie jestem na nie i żałuję wydanych pieniążków :<
ellute 2015-06-12 16:35:43
Bardzo dobry serwis, z ich Klubu korzystałam niedawno, wybrałam poradę psychologa i bardzo mi pomógł.
Poza tym uważam, że to chyba najpoważniejszy portal tego typu.
Chroni użytkowników. Wczoraj dostałam ostrzeżenie przed jakims oszustem, wiec uważam, że to naprawdę rzadkośc w tej branży.
Vercia 2015-05-18 12:30:22
Swatka to fajne miejsce, tylko dla ludzi mądrych, a nie takich powalonych jak niektórzy. Jakie wyłudzanie pieniędzy, bzdura, chcesz to kupujesz premium, nie chcesz nie kupujesz, nikt cię nie zmusza do niczego, to twój wybór, a nie żadne wyłudzanie. Kolega niżej tak pisze, jakby ktoś go zmuszał do czegoś. Po drugie ktoś napisał, że jak kupił premium to już nikt do niego nie pisze, a ciekawe czemu. Dużo jest takich imbecyli, nie dają zdjęcia, nie wiadomo kim są, w opisie pusto, i pisze do kobiety 15 lat młodszej wiadomośc typu ,,to mój nr tel zadzwoń,, i liczy, że jak sto takich wiadomości napisze, to kobiety będą dzwonić dniem i nocą, albo pisać do niego nie wiadomo o czym.Trzeba najpierw pomyśleć. Desperaci którzy nikogo nie poznali właśnie piszą takie negatywne opinie. Człowiek mądry nigdy nie pisałby takich bzdur
stasiak 2015-01-30 15:49:25

Bezpieczna pierwsza randka

Wiesz już, które portale matrymonialne zasługują na uwagę a które nie, przejrzał(aś/eś) już chyba wszystkie anonse towarzyskie - nadszedł więc czas na bezpieczne randki w "realu". Pierwsze spotkanie z osobą poznaną przez Internet jest zawsze ekscytujące, a także stresujące. Poniższy artykuł wskazuje 7elementów, które sprawią, że Twoja pierwsza randka ze znajomym z Internetu będzie miła, a przede wszystkim bezpieczna. 

Bezpieczna pierwsza randka
Bezpieczna pierwsza randka

Spotykasz nową osobę, o której posiadasz już wyobrażenie, wydaje Ci się, że wiesz jaka jest, jak wygląda, jak się zachowuje itp. Zdajesz sobie sprawę, że druga osoba  także wykreowała już sobie Twój obraz w swojej wyobraźni, a teraz chcesz sprawdzić czy rzeczywistość okaże się taka sama jak jej prezentacja w kolumnie: anonse towarzyskie. Obawa, że nie spełnisz oczekiwań drugiej osoby lub partner nie okaże się wystarczająco atrakcyjny sprawia, że stres staje się coraz większy, a jednocześnie spotkanie coraz bardziej ekscytujące. Mimo wszystko musisz pamiętać, że tak naprawdę spotykasz osobę, której tak naprawdę nie znasz. Mimo, że wydaje Wam się, że wzajemnie całkiem nieźle się znacie, wymienialiście między sobą wiele wiadomości e–mail, macie zbieżne cele - "matrymonialne", rozmawialiście na czatach, komunikatorach czy przez telefon, to musisz zdawać sobie sprawę, że mimo, iż udajesz się na randki w znanym dla Ciebie miejscu i o "odpowiedniej" porze dnia, to jednak umawiasz się z obcym człowiekiem. Dlatego musisz zrobić kilka kroków, aby była to bezpieczna pierwsza randka. Poniższych 7 wskazówek powinno Ci w tym pomóc.

1. Spotkaj się w miejscu publicznym

Jeśli ma być to bezpieczna randka, powinna odbyć się w miejscu publicznym. Może być to kawiarnia, restauracja czy wydarzenie kulturane, wystawa. Powinno być to miejsce, które dobrze znasz i czujesz się w nim swobodnie, a jednocześnie będzie sporo obcych ludzi. Gdy znaleźliśmy osobę na randkę np. w dziale anonse Warszawa, udaj się na randkę np. do jednej z wielu kawiarenek w centrum Warszawy. Randki w miejscach publicznych sprzyjają sytuacji, kiedy pierwsze spotkanie nie układa się po Twojej myśli – łatwiej je zakończyć. Nie zgadzaj się na spotkanie we własnym domu lub mieszkaniu drugiej osoby, a także w miejscach, których w ogóle nie znasz lub znajdują się w odległych nie cieszących się dobrą opinią częściach miasta lub miejscowości.

2. Na spotkanie dojedź samodzielnie

Anonse towarzyskie
, zarówno te matrymonialne jak i celujące w "luźną znajomość" powinny być traktowane z taką samą rozwagą! Jak już uda Ci się umówić na spotkanie, nawet jeśli partner zaproponuje Ci, że przyjedzie po Ciebie, odmów – dojedź na spotkanie samodzielnie. Możesz skorzystać z własnego samochodu, jak również ze środków komunikacji miejskiej czy podwiezienia przez znajomych. Wspólne podróżowanie z osobą, której się nie zna może być niebezpieczne. A skoro ma być to bezpieczna pierwsza randka, musisz unikać takich sytuacji. Jeśli nie masz możliwości dojazdu do randki w umówionym miejscu, zaproponuj inne, takie, gdzie z łatwością uda Ci dotrzeć.

3. Poinformuj znajomych o wyjściu

Przekaż informację swoim znajomym lub rodzinie, że wychodzisz. Powiedz im dokąd idziesz, na którą godzinęi o której mniej więcej planujesz wrócić. Podaj im także numer telefonu, pod którym będą się mogli z Tobą skontaktować, a także jeśli znasz, imię i nazwisko osoby, która zamieściła swoją ofertę w rubryce: anonse towarzyskie i z którą się spotykasz. Możesz także poprosić, aby raz czy dwa razy (o wcześniej ustalonych porach) zadzwonili do Ciebie i upewnili się czy wszystko jest pod kontrolą.

 
4. Bądź „pod telefonem”
 
W czasie pierwszej randki w jakimkolwiek miejscu miej cały czas włączony telefon i poinformuj znajomych pod jakim numerem będą mogli Cię znaleźć. Staraj się wybierać takie miejsca, gdzie nie zgubisz zasięgu. Jeśli na jakiś czas wejdziesz do miejsca, gdzie nie ma zasięgu, poinformuj o tym znajomego (wystarczy krótka wiadomość SMS). Możesz także poprosić znajomego, aby raz czy dwa razy (o wcześniej ustalonych porach) zadzwonił do Ciebie i upewnił się czy wszystko jest pod kontrolą. Wpływa to na bezpieczeństwo twojej randki, ponieważ znajomi wiedzą gdzie jesteś i co się z Tobą dzieje, ale także w przypadku nieudanego spotkania daje możliwość zakończenia go, pod pretekstem ważnego telefonu. Bezpieczna pierwsza randka powinna się tym objawiać, że jesteś w spokojnym, bezpiecznym miejscu, ale także, że Twoi znajomi mogą się z Tobą skontaktować i wiedzą gdzie jesteś.

5. Uważaj na alkohol

Nie nadużywaj alkoholu na pierwszym spotkaniu z nieznajomą osobą. Jeśli chcesz, aby była to bezpieczna pierwsza randka, ogranicz ilość wypitego alkoholu. Pewne ilości jak najbardziej można zamówić, jednak w odpowiednich ilościach. W ten sposób nie stracisz nad sobą kontroli, na trzeźwo będziesz podejmować rozsądne decyzje, a dodatkowo nie pozostawisz po sobie wrażenie osoby, która nadużywa alkoholu.

6. Pilnuj rzeczy osobistych oraz swoich napojów

Nie pozostawiaj swoich rzeczy osobistych bez opieki, nawet jak idziesz do toalety. Weź je ze sobą, aby takie dane, jak adres domowy, prywatny numer komórkowy czy dane karty kredytowej nie dostały się w niepowołane ręce. Nawet jeśli partner sprawia wrażenie osoby godnej zaufania a cel Waszego poznania jest zapewne matrymonialny, lepiej zachować ostrożność, aby później nie żałować konsekwencji. Sytuacja tyczy się także napojów, których również nie można zostawiać bez opieki. Gdy wychodzisz do toalety, najlepiej dopij drinka lub po powrocie zamów nowego. Różnego rodzaju narkotyki są coraz częściej wykorzystywane, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

7. Zaufaj swojej intuicji

Równie istotne jest słuchanie swojej intuicji. Jeśli czujesz, że osoba z którą odbywasz pierwszą randkę jest odpowiednia, godna zaufania i wiesz, że powinno odbyć się kolejne Wasze spotkanie, nie wahaj się tego zaproponować. Natomiast jeśli czujesz, że coś jest nie tak, masz złe wrażenie o tej drugiej osobie, informacje są sprzeczne z tymi podanymi przez matrymonialne anonse towarzyskie, zaczynasz coś podejrzewać czy po prostu niekomfortowo się czujesz, podziękuj za spotkanie i zakończ je. Nie czuj się w obowiązku dotrwania do końca spotkania, w każdej chwili możesz wyjść i wrócić do domu.
2018 © Partner Network Sp. z o.o.; Wszelkie prawa zastrzeżone drukuj
Serwis RaportKupidyna.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij